Az egyik közösségi oldalon valaki megkérdezte, hogy az esküvőirányítók (ceremóniamester/vőfély) viszonylatában mi számít jó ár-érték aránynak.
A kérdés többeket is érdekel, amikor a szolgáltatás megrendelésének küszöbén áll.
- Vajon megéri-e a szolgáltatás azt az összeget, amit elkér a szolgáltató?
Nyilván minden szubjektív, mert kaphatsz kenyeret 200.-Ft-ért / kg és van 550.-Ft-ért, de láttam már 20 dkg-at 450-ért is és van, akinek erre van igénye, mivel ezt különleges magvakkal keverték. A szolgáltatások többségét is a hozzáadott értékek határozzák meg. Nem mondom azt, hogy a szolgáltatói palettán nincsenek haszonlesők, akik megpróbálják a 200.- Ft-os árujukat többszörös áron eladni, de melyik szakmában nincsenek ilyen emberek? A szolgáltatók többsége azonban hosszútávra tervez, ezért is fontos az elégedett ügyfél, hiszen minden egyes munka egy új megrendelés lehetőségét hordozza magában.
Ha a saját áraimat veszem górcső alá, széles választási lehetőséget nyújt. Az árak több tényezőből állnak össze és több sávból lehet választani, így a megrendelőim határozzák meg a végösszeget. Tudnak tervezni és nem kell aggódni, hogy vajon beleférnek-e a keretbe. Ezért van hétköznapi, általános esküvő, ami igen kedvező áron elérhető és van csúcsidős VIP lagzi, ami nagyon drága, mert tele van luxus dolgokkal. Nálam egyedi, vagy különleges esküvőkre van a legtöbb megrendelés, amiben olyan dolgok, események, játékok szerepeltek, amire az ifjú párok igényt tartanak, így nem kell olyanért fizetni, amire nincs szükségük.